Fejlesztő-nevelő oktatást végző módszertan támogatása

 

 

A Diósgyőri Nagy Lajos Király Általános Iskola évek óta felvállalja a szakértői véleménnyel rendelkező (SNI, diszlexiás, diszgráfiás…stb.) gyerekek integrált oktatását. A két fő irányvonalunk, a köznevelési típusú sportiskolai osztály és a Sakkpalota programunk módszertani anyagai a legalkalmasabbak az érintett tanulók fejlesztésére. Ezen felül a tanórán kívüli választható programjaink is a további fejlődésüket segítik. A szülők részéről nagy igény van arra, hogy befogadjuk ezeket a gyerekeket. Sok évre visszanyúló tapasztalataink és tanulókövetésünk alátámasztják az alkalmazott módszerek hatékonyságát. A részképességek fejlesztése leginkább kiscsoportos formában, egyéni fejlesztésekkel és módszerekkel valósítható meg. Ezért a fő tantárgyakat (matematika, magyar….stb.) csoportbontásban, fejlesztő pedagógus segítségével tanítjuk. A módszertani megvalósítást iskolánk kiválóan képzett gyógypedagógusa koordinálja és szakmailag felkészült pedagógusaink segítik.

Kérjük Önöket, amennyiben gyermekük érintett a fentiekben, vagy szakértői véleménnyel rendelkezik és szeretnék iskolánkba beíratni, jelezzék a suli21miskolc@gmail.com e-mail címen és mi felvesszük Önökkel a kapcsolatot.