Karácsony

 

 

Az utolsó tanítási napon rendhagyó szokásként „róka vadászattal” és ünnepi műsorral készítettük fel iskolánk diákjainak szívét az év legszebb ünnepére.

A Karácsony a keresztény kultúrkör legfontosabb ünnepe, az adventi ünnepkört zárja le. Karácsonykor a keresztény ember Jézus Krisztus, a Megváltó születését ünnepli. Karácsony idején mindig is volt ünnep: a pogány időkben a téli napfordulót ünnepelték ilyenkor, Rómában december 17. és 25. között zajlott a szaturnália, ami a termékenység ünnepe volt. Karácsony ünnepét i. sz. 325-ben, az első nikaiai zsinat után tették december 25-re.

Kórusunk karácsonyi dalai, zeneiskolás tanulóink hangversenye és a tanári kórus dallamai minden részt vevő hallgató számára békét és karácsonyi hangulatot hoztak.

Juhász Gyula: Karácsony felé című versével kívánunk minden jelenlegi, volt és jövendőbeli tanulónknak és családjaiknak illetve partnereinknek békés, boldog karácsonyi ünnepeket és sikerekben gazdag, egészséges új évet!

Szép Tündérország támad föl szívemben
Ilyenkor decemberben.
A szeretetnek csillagára nézek,
Megszáll egy titkos, gyönyörű igézet,
Ilyenkor decemberben.

…Bizalmas szívvel járom a világot,
S amit az élet vágott,
Beheggesztem a sebet a szívemben,
És hiszek újra égi szeretetben,
Ilyenkor decemberben.

…És valahol csak kétkedő beszédet
Hallok, szomorún nézek,
A kis Jézuska itt van a közelben,
Legyünk hát jobbak, s higgyünk rendületlen,
S ne csak így decemberben.