MAGAS-TÁTRA – Kirándulás

 

2017. május 4-én iskolánk 30 tanulója, 3 pedagógus és 4 szülő a Magas-Tátrában tett kirándulást, melyet a „Hegyre Fel! Természetjáró Egyesület” szervezett. Csütörtökön reggel 7 órakor indult külön autóbuszunk a Tátrába, ahol egy 8,4 km-es túrát tettünk a következő útvonalon:
Csorba-tó – Poprádi-tó – Poprád-tavi parkoló.
Bár az időjárás nem fogadott kegyeibe, mégis szerencsénk volt, mert csak a túra második felében szemerkélt az eső. A túravégére pedig kisütött a nap, így láthattuk az egész Magas-Tátrát! A túra során havas, jeges szakaszokkal is meg kellett küzdenünk, de a gyerekeknek nagyon tetszett, hogy tavasszal csúszkálhatnak, hógolyózhatnak.
Dicséret illeti a tanulókat és a szülőket a túra gyors, balesetmentes teljesítéséért!
Köszönjük 2 túravezetőnknek Czene Papp Ádámnak (iskolánk volt tanulójának) és Veres Lászlónak a lehetőséget, hogy tanulóink ingyenesen részt vehettek a kiránduláson, túrázhattak az 1600 m-es gyönyörű hegyekben!

Szervezők: Bodó Judit, Regősné Korondi Csilla és Ferenczné Fodor Éva (kísérő tanár)