A „NAGY DIA NAP”

 

2014. november 6-án tartották meg országszerte a „NAGY DIA NAP” -ot. Ehhez programhoz csatlakozott iskolánk is, melynek keretében az alsó tagozatos tanulók a délelőtt folyamán diavetítésen vettek részt.

Mónika néni, iskolánk könyvtárosa először a diavetítésről beszélt, majd több mesefilmet vetített az osztályoknak. Volt olyan kisiskolás, aki most látott életében először diavetítőt illetve diafilmet. A diavetítés nosztalgiával töltötte el a tanító néniket, akik felidézték gyermekkorukat. A gyerekek lelkesen ismerkedtek meg a meseolvasás és nézés mára már kissé feledésbe merült lehetőségével. Kisebbek és nagyobbak egyaránt örömmel hallgatták a meséket. Ízelítőt kaptak a meseolvasás e meghitt, családias lehetőségéből.

Jó lenne, ha ismét divatba jönne a diavetítés és együtt olvasna szülő és gyerek egyaránt!